Novinka v našej ponuke: AquaCare

Revolučný pieskovač  založený na technológii Air-Abrasion, ktorý využíva prúd vzduchu, špeciálne abrazívne prášky a tekutinu. Kombinácia 2 komôr a 2 násadcov ponúka veľmi pohodlné použitie bez nutnosti meniť piesky počas ošetrenia. Zároveň vďaka širokému spektrum dostupných pieskov je možné využiť zariadenie vo všetkých oblastiach stomatológie ako je záchovná stomatológia, pedostomatológia, ortodoncia, endodoncia. Produkt pracuje s pohodlným, ľahko použiteľným systémom farebne odlíšiteľných kaziet, ktorý výrazne uľahčuje prácu v ambulancii. Bonusom je aj vyvážená rukoväť s tenkými líniami, ktorá je plne autoklávovateľná.

Ide o tzv. bezkontaktnú stomatológiu, nakoľko AquaCare nie je v priamom kontakte so zubom, čím eliminuje riziko štiepenia a prasknutia. Pracuje v 2 režimoch: Air-Abrasion a Air-Polishing. Technológia Air-Abrasion umožňuje vskutku minimálne invazívnu terapiu, s minimálnou potrebou anestetík a v kombinácii s nízkymi vibráciami, bez produkcie tepla a hluku má za dôsledok zníženiu nepríjemného pocitu u pacienta.

Okrem šetrnej preparácie kavít, je možné tiež upraviť fisúry zubov, pripraviť plochy na bonding, kde významne zvyšuje priľnavosť, očistiť a odstrániť zvyšky cementu z koruniek a mostíkov. Využitie AquaCare je neuveriteľne všestranné v širokej škále dentálnych úkonov.

Revolučný, kompaktný pieskovač založený na technológii Air-Abrasion, ktorý využíva prúd vzduchu, špeciálne abrazívne prášky a tekutinu, pričom pracuje s 1 komorou a 1 násadcom. Vďaka menšej veľkosti v porovnaní so svojím „väčším bratom“ bolo možné znížiť jeho cenu. Hoci pracuje s jedinou priehradkou na piesky, disponuje všetkými funkciami ako AquaCare Twin s jediným rozdielom, že je nutné vymieňať kazety s abrazívnym materiálom.

Balenie obsahuje 2 násadce, 4 rôzne druhy práškov: ProCut, ProCut+, ProClean, ProSylc, jednorazové koncovky a tekutinu AquaSol.