BRIX3000


Absolútna NOVINKA na slovenskom dentálnom trhu. BRIX3000 je enzýmový gél na atraumatické odstránenie kazu.

 • Netoxický - 100%
 • Počet pacientov, ktorí počas liečby nezaznamenali bolesť - 89%
 • Účinnosť pri prvom použití - 90%

Balenie: 3 ml gélu

Špeciálna uvádzacia cena: 115 € s DPH

Aplikovanie BRIX3000

Príprava: ak je to potrebné, zväčšite priemer dutiny. V prípade väčších kazov priamo aplikujte

 1. Relatívna izolácia cieľového zuba kúskami vaty.
 2. Aplikujte BRIX3000 tupou zubárskou lyžičkou a nechajte pôsobiť 2 minúty.
 3. Pomocou tupej kyrety odstráňte jemnými kyvadlovými pohybmi materiál.
  • V prípade potreby proces opakujte, až kým sa nedostane k zdravému dentínu.
  • Prítomnosť zdravého dentínu potvrďte prístrojom alebo prípravkom na detekciu kazu.
 4. Ak je potrebné, zub okamžite zaplombujte.

Tento gél je zubný výrobok na liečbu netraumatického zubného kazu zahŕňajúceho enzymatickú aktivitu (3 000 U/mg *), v ktorej je papaín biologicky zapuzdrený použitím technológie EBE Technology (Encapsulating Buffer Emulsion), ktorá imobilizuje a dodáva stabilitu, čo zvyšuje enzymatickú aktivitu konečného produktu exponenciálne vzhľadom na súčasnú technológiu. Preto sa dosiahne vyššia účinnosť proteolýzy na odstránenie kolagénového tkaniva v rozpadnutom tkanive, rozpustenie účinnej látky perorálnymi tekutinami, väčšia odolnosť voči skladovaniu aj v nepriaznivých podmienkach bez potreby konzervácie za studena a väčšia antibakteriálna a antifungálna účinnosť zvýšenia antiseptického účinku na tkanivo.

* U/mg: Medzinárodná jednotka na meranie špecifickej enzymatickej aktivity alebo koncentrácie enzymatickej aktivity.

Brix 3000 obsahuje pomocné látky schválené ANMAT (Argentínska správa liekov, potravín a zdravotníckych pomôcok), čím zabezpečuje vysokú toxikologickú bezpečnosť. Brix 3000 má dermatologické osvedčenia, ktoré dokazujú, že produkt nie je toxický pre ústa, pokožku alebo oči a dokazuje, že pri styku so zdravými tkanivami nespôsobuje žiadne reakcie.

Technológia E.B.E. (Encapsulating Buffer Emulsion)

Hlavná ezložka Brix3000®, papaín, je enkapsulovaná za použitia inovatívnej technológie E.B.E Technology®, ktorá gél imobilizuje a prispieva k jeho stabilite, čím výrazne zvyšuje enzymatickú aktivitu produktu v porovnaní s obvyklou métodou. 

Táto a ďalšie vlastnosti, vrátane koncentrácie až 3000 U/mg ho robia výnimočným a inovatívnym. Je vyrábaný a patentovaný spoločnosťou Brix STL Argentina a Brix USA LLC.  Technológia E.B.E.® poskytuje gélu optimálne pH na imobilizáciu enzýmu a jeho uvoľnenie v momente keď začne proteolýza v kolagéne, čím sa jeho enzymatická aktivita zvýši o 50 až 60%.

Preto dosiahnete: vysoká proteolytická efektívnosť na nekrotickom tkanive odstráni kolagénové vlákna z kazu; nižšiu rozpustnosť aktívnej zložky; vyššiu odolnosť pri skladovaní aj pri nepriaznivých podmienkach bez potreby chladných skladovacích priestorov; väčší antibakteriálny a antifungálny účinok na tkanivo.

Brix3000® je bezpečný gél bez akejkoľvek toxicity, čo znamená, že nespôsobuje negatívnu reakciu keď príde do kontaktu so zdravým tkanivom: jazyk, ďasná, zdravý dentín, pokožka, dokonca nie je škodlivý ani po požití.

Počas výskumu bolo  pozorované správanie Brix3000® u 2164 pacientov od 6 do 17 a od 35 do 70 rokov s rôznymi druhmi a fázami zubného kazu. Po skončení tejto štúdie a monitorovaní pacientov je možné potvrdiť, že až 89% uviedlo, že počas zákroku nepociťovali žiadnu bolesť, a po testovaní detektorom zubného kazu nebol žiaden z výsledkov pozitívny, teda kazy boli úplne odstránené.

Časté otázky

1. Aké množstvo kazov je možné ošetriť jedným balením prípravku Brix3000®? Brix3000® s 30 aplikáciami na 1 ml, možno použiť na 15 zákrokov v závislosti na veľkosti dentálnej kavity.

2. Nahrádza Brix3000® turbíny/vrtáky? V mnohých prípadoch áno; niekedy, u kavít uzavretého tvaru sa používajú ako doplnok na rozšírenie kavity, čím sa zákrok zjednoduší..

3. Čo sa stane ak pacient požije Brix3000®? Nič, nakoľko je vyrobený z neškodných zložiek, ktoré sú schválené zdravotníckymi úradmi. 

4. Čo sa stane, ak sa Brix3000® dostane do styku s pokožkou? Brix3000® nespôsobuje kožné vyrážky, bol dermatologicky testovaný.

5. Je potrebná osobitná výplň na zakrytie dentálnej kavity? Rovnaká ako obyčajne.

6. Vyžaduje Brix3000® chladničku? Nie, izbová teplota je postačujúca. Toto je ďalšia z jeho výhod.

7. Čo sa stane, ak je Brix3000® vystavený vysokým teplotám alebo slnečnému žiareniu? Skladujte pri teplote od 4 do 36 C. Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu a uchovávajte v originálnom balení/kontajneri.

8. Môže Brix3000® zmeniť pôvodnú farbu zdravej zuboviny? Nie, pretože jeho zloženie nevytvára chromogenický odpad. 

9. Je možne použiť Brix3000® na diagnostiku možných kazov? Áno, nakoľko funguje iba na infikovanú zubovinu a nevplýva na zdravú zubovinu.

10. Ako aplikujem výrobok? Nalejte výrobok na sklenú doštičku, naberte ju exkavátorom a aplikujte priamo na kazy.

11. Ako má byť pacient pripravený pred aplikáciou Brix3000®? Ak je to potrebné, rozšírte kavitu ručnými alebo rotačnými nástrojmi kým nevznikne otvorená kavita. Prípravok je možné aplikovať priamo na rozsiahle lézie.

12. Je potrebné pri aplikácii Brix3000® použiť anestéziu? Nie, avšak, ak je to potrebné, môže sa použiť.

13. Je potrebné izolovať? Závisí od prípadu.

14. Aké množstvo gélu je potrebné aplikovať? Závisí od veľkosti kavity, avšak všeobecne je to množstvo veľkosti "polovice zrnka ryže". 

15. Je možné výrobok použiť na akýkoľvek typ kazu? Áno, môže sa použiť pri akútnych a chronických zubných kazoch.

16. Je možne Brix3000® použiť pri akomkoľvek pacientovi? Áno, dokonca aj pri tehotných ženách a pacientoch so systemickými chorobami. 

17. Má Brix3000® kontraindikácie alebo nežiaduce účinky? Nemá nijaké nežiaduce účinky, avšak je kontraindikovaný pri spontánnej bolesti zubov alebo fistulách.

18. Môžem aplikovať Brix3000® na viac kazov súčasne? Áno, toto je jedna z jeho hlavných výhod. 

19. Ako dlho mám čakať po nanesení gélu na kaz? Aspoň 2 minúty. 

20. Čo sa stane ak nechám gél pôsobiť dlhšie ako je odporúčané? Nič, nakoľko enzým pôsobí len na infikované tkanivo a stáva sa neaktívnym, keď dosiahne úroveň zdravého tkaniva kvôli prítomnosti antiproteáznej plazmy Alfa-1 Antitrypsín. Brix3000® na zdravé tkanivo neúčinkuje.

21. Ako odstránim gél Brix3000®? Čiernym exkavátorom alebo podobným, za pomoci kmitavých pohybov.

22. Potrebujem použiť prítlak pri odstraňovaní infikovanej zuboviny a gélu? Toto nie je potrebné vzhľadom na proteolýzu (rozpad bielkovín) vyvolanú Brix3000®, ktorá spôsobuje zahladenie odumretého tkaniva pre jeho neskoršie odstránenie.

23. Je Brix3000® neškodný pre mäkké tkanivá a zdravú zubovinu? Áno, pretože v týchto tkanivách je prítomná antiproteázna plazma Alfa-1 Antitrypsín, ktorá spôsobuje, že enzymatická reakcia nebude aktívna. 

24. Môžem prípravok aplikovať znova, ak som nebol schopný kompletne odstrániť odumreté tkanivo? Áno, opakujte tento krok, kým gél, ktorý vystupuje pri odstraňovaní tkaniva nebude vyzerať podobne ako gél obsiahnutý v striekačke.

25. Ako vyzerá kavita a gél po odstránení infikovanej zuboviny a gélu? Zubovina má sklovitý vzhľad a gél má vzhľad originálneho gélu.

26. Ak má Brix3000® suchšiu konzistenciu ako obvykle, stráca účinnosť? Nie. Brix3000® je stále účinný. Odporúča sa, ak je to potrebné, zvlhčiť ho na sklenej doštičke a dodržať obvyklý postup.

27. Spôsobuje Brix3000® citlivosť?: Nie. Ako enzymatický gél nespôsobuje podráždenie ani zápal zubnej drene a nespôsobuje citlivosť.

28. Potrebujem aplikovať etching pre výplň? Platí rovnaký postup pre rôzne výplne.

Používame anonymizované súbory cookie, aby sme vylepšili zážitok z návštevy našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, budeme predpokladať, že povoľujete prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti Dentonet s.r.o.
Viac informácií.