Prečo nezabúdať na preventívnu prehliadku stomatologických mikroskopov?

Na dosiahnutie optimálnych výsledkov práce je nevyhnutné používať vysoko kvalitné nástroje a medzi tie patrí aj stomatologický mikroskop. Rovnako ako pri zuboch aj pri stomatologických mikroskopoch platí, že predvídanie je oveľa lepšie než liečba. Aby tieto zariadenia zostali dlhodobo spoľahlivé a efektívne, je dôležité myslieť na ich čistenie.

Prečítajte si hlavné dôvody, prečo je servis mikroskopov dôležitý:

1. Zabezpečuje optickú kvalitu

Mikroskopy sú zariadenia, ktoré umožňujú zubárom vidieť detaily, ktoré by inak zostali neviditeľné. Ak sú optické komponenty mikroskopu poškodené alebo znečistené, môže to vážne ovplyvniť kvalitu diagnostiky a liečby. Na fotografiách nižšie môžete vidieť znečistený zdroj svetla mikroskopu, ktorý sa následne prehrieva a znižuje intenzitu svetla. Pravidelný servis zabezpečuje, že optika zostáva čistá a v optimálnom stave.

 

2. Zvyšuje životnosť zariadenia

Stomatologické mikroskopy nie sú lacné a ich nákup je dlhodobou investíciou. Servis prispieva k predĺženiu životnosti týchto drahých zariadení. Cena nového svetelného zdroja sa pohybuje okolo sumy 5000€, pravidelnou údržbou a servisom ale môžete minimalizovať opotrebenie a predísť drahým opravám či výmene celých zariadení.

 

3. Znižuje riziko porúch

Nikto nechce, aby ich mikroskop vypovedal službu v najnevhodnejšom momente. Poruchy zariadení môžu spôsobiť prerušenie zubárskych procedúr a nepríjemnosti pre pacientov. Pri pravidelnej údržbe je taktiež veľmi dôležité vyčistiť a premazať otočné časti mikroskopu. Servis tak môže identifikovať potenciálne problémy vopred a predísť náhlym poruchám.

 

4. Zabezpečuje kvalitu zdravotnej starostlivosti

Najdôležitejším dôvodom pre servis stomatologických mikroskopov je zabezpečenie kvality zdravotnej starostlivosti.

 

Táto služba je nutnosťou, ktorá zabezpečuje, že vaša prax zostáva na špičkovej úrovni, zlepšuje diagnostiku, liečbu a bezpečnosť pacientov, a predlžuje životnosť vašich drahých zariadení. Investícia do pravidelného servisu sa z dlhodobého hľadiska vždy vyplatí.
Bezpečnostno-technická kontrola zaberie 1-2 hodiny a odporúča sa raz za 2 roky.

 

Ak ste si u nás zakúpili mikroskop značky CJ-Optik alebo Zeiss a chceli by ste si nechať skontrolovať váš prístroj, neváhajte nás kontaktovať: